Бизнес
Марка: Rolex
Доставката се поема от: купувача, лично предаване
Състояние: ново
OLX Доставка
Описание
Rolex Explorer II 42mm 226570 „Polar”
Часовникът е представен през 2021 г. за да ознаменува 50-годишнината от лансирането на първия Explorer II и продължава славната традиция на модела в съвременен прочит. Рядко ми се случва, но не знам откъде да започна и затова ще говоря за най-важните според мен неща, на които следва да се обърне вниманието...
Несъмнено най-отличителната черта на модела е неговия размер – Rolex отстъпват от стандартните си 40 мм и правят този часовник в много привлекателния (поне за мен) размер 42мм – това много ми харесва. А за капак увеличават размера на коронката и за разлика от използваните в другите модели 6мм, този Twinlock е 7 мм – това определено е за червена точка номер 1!
Механизмът е един „истински GMT” - новият инхауз Caliber 3285, който е с увеличен резерв на 70 ч, сериозно подобрена автоматична система за навиване, при която ротора вече е на лагер, а ефективността и е повишена с 15%. Колкото до смазването, реверсивните колелета, като една от проблемните зони от гледна точка на триенето, са с тефлоново покритие! В новият 3285 има 10 вградени патента и повече от 90% нови компоненти и освен това е и два пъти по-точен от официалният COSC хронометър. Всичко това позволява механизмът да е един от няколкото, които попадат в графата „Superlative Chronometre“ на марката! - червена точка номер 2!
Но всичко това вече го имаше в предишната версия – какви са разликите и нововъденията? Първата съществена разлика е механизмът – вече споменах, че новият Explorer II има честта да носи в себе си новият калибър 3285. Най-видимата разлика обаче е по-широката гривна с по-голямата си сгъваема закопчалка – в резултат на тази промяна пропорциите имат по-хармонично усещане, т.к. го няма това „стърчане“ на лъговете спрямо веригата. Като цяло браслетът е преработен, за да бъде по-еластичен и удобен, а бръша е с много по-добро качество и общо усещане. Що се касае до промените по циферблата, при представената днес черната версия те са минимални – най-забелязващата се от тях е новият начин на изписване на “swiss made” в долната му част, сега надписът е „коронясан“ в средата между двете думи, и другата промяна са новите стрелки – в случая са леко променени и много по-полирани спрямо тези в предишната версия.
Мисля че е достатъчно с отличията, за да остане място да споделя малко лични впечатления.
Наистина детайлът на този часовник (както впрочем на всичките модерни Ролекси, които съм имал възможност да разглеждам) е впечатляващ. Започвайки от невероятния дайъл (при представения часовник става въпрос за класическия бял, т.н. “Polar” вариант) който под определени ъгли все едно отсъства - от което общото впечатление е все едно стрелките и маркерите са „увиснали“ във въздуха в някаква безтегловност, а маркерите и стрелките са с новото ""Cerachrom” покритие (излъчването е в приятен за окото синкав цвят, а осветяването буквално продължава цяла нощ) и в модерния “maxi” размер на марката използван в моделите от последните 15 години. Преминавайки през невероятния сапфир с „циклоп“ – в случая е използван най-високия клас сапфири на марката, което е позволило да бъде намалена цялостната височина на часовника спрямо предшествениците му. Разбира се отделно внимание трябва да бъде отделено на касата и безела – невероятно съчетание от бръшвана стомана от най-висок клас 904 L с фасетирани полирани ръбове и детайли на места (както знаете Rolex обръщат специално внимание на използваната стомана и за целта имат собствени леярни за производството й! – щеше да бъде още една червена точка, но нали обещах да спра, а и тази стомана се използва при повечето модели). И разбира се гривната, браслетът, веригата или както и да я назовавате – както може да се очаква при един Rolex тя наистина е добра... В случая става въпрос за новия браслет с масивно централно звено и масивна закопчалка, изработена от цял стоманен къс (а не от огъната ламарина, както е при повечето марки) – единствено, което й липсва (но само според мен) е GlideLock закопчалката на Sub, но пък тук е сложен OysterLock с т.н. EasyLink който позволява микрорегулиране с допълнителните 5 мм - 22мм при лъговете.
• Модел: Rolex Explorer II 226570
• Механизъм: Автоматичен, Calibre 3285
• Функции: Време, дата, второ часово време
• Каса: Стомана 904 L
• Големина: 42 мм без коронка, 12,4 мм височина.
• Коронка: TwinLock 7 мм
• Верига: Oyster, 22 мм при лъговете, закопчаване Oysterlock
• Тегло: 157 гр
Предлаганият часовник е чисто нов, предлага се в пълен комплект с всички кутии, документи, гаранционната карта е датирана 2023г. т.е. се намира в пълна производствена гаранция до 2028г.
Бартерите са възможни.
Ако този часовник не отговаря на изискванията Ви, моля прегледайте и останалите ни обяви за луксозни часовници.
Часовникът е представен през 2021 г. за да ознаменува 50-годишнината от лансирането на първия Explorer II и продължава славната традиция на модела в съвременен прочит. Рядко ми се случва, но не знам откъде да започна и затова ще говоря за най-важните според мен неща, на които следва да се обърне вниманието...
Несъмнено най-отличителната черта на модела е неговия размер – Rolex отстъпват от стандартните си 40 мм и правят този часовник в много привлекателния (поне за мен) размер 42мм – това много ми харесва. А за капак увеличават размера на коронката и за разлика от използваните в другите модели 6мм, този Twinlock е 7 мм – това определено е за червена точка номер 1!
Механизмът е един „истински GMT” - новият инхауз Caliber 3285, който е с увеличен резерв на 70 ч, сериозно подобрена автоматична система за навиване, при която ротора вече е на лагер, а ефективността и е повишена с 15%. Колкото до смазването, реверсивните колелета, като една от проблемните зони от гледна точка на триенето, са с тефлоново покритие! В новият 3285 има 10 вградени патента и повече от 90% нови компоненти и освен това е и два пъти по-точен от официалният COSC хронометър. Всичко това позволява механизмът да е един от няколкото, които попадат в графата „Superlative Chronometre“ на марката! - червена точка номер 2!
Но всичко това вече го имаше в предишната версия – какви са разликите и нововъденията? Първата съществена разлика е механизмът – вече споменах, че новият Explorer II има честта да носи в себе си новият калибър 3285. Най-видимата разлика обаче е по-широката гривна с по-голямата си сгъваема закопчалка – в резултат на тази промяна пропорциите имат по-хармонично усещане, т.к. го няма това „стърчане“ на лъговете спрямо веригата. Като цяло браслетът е преработен, за да бъде по-еластичен и удобен, а бръша е с много по-добро качество и общо усещане. Що се касае до промените по циферблата, при представената днес черната версия те са минимални – най-забелязващата се от тях е новият начин на изписване на “swiss made” в долната му част, сега надписът е „коронясан“ в средата между двете думи, и другата промяна са новите стрелки – в случая са леко променени и много по-полирани спрямо тези в предишната версия.
Мисля че е достатъчно с отличията, за да остане място да споделя малко лични впечатления.
Наистина детайлът на този часовник (както впрочем на всичките модерни Ролекси, които съм имал възможност да разглеждам) е впечатляващ. Започвайки от невероятния дайъл (при представения часовник става въпрос за класическия бял, т.н. “Polar” вариант) който под определени ъгли все едно отсъства - от което общото впечатление е все едно стрелките и маркерите са „увиснали“ във въздуха в някаква безтегловност, а маркерите и стрелките са с новото ""Cerachrom” покритие (излъчването е в приятен за окото синкав цвят, а осветяването буквално продължава цяла нощ) и в модерния “maxi” размер на марката използван в моделите от последните 15 години. Преминавайки през невероятния сапфир с „циклоп“ – в случая е използван най-високия клас сапфири на марката, което е позволило да бъде намалена цялостната височина на часовника спрямо предшествениците му. Разбира се отделно внимание трябва да бъде отделено на касата и безела – невероятно съчетание от бръшвана стомана от най-висок клас 904 L с фасетирани полирани ръбове и детайли на места (както знаете Rolex обръщат специално внимание на използваната стомана и за целта имат собствени леярни за производството й! – щеше да бъде още една червена точка, но нали обещах да спра, а и тази стомана се използва при повечето модели). И разбира се гривната, браслетът, веригата или както и да я назовавате – както може да се очаква при един Rolex тя наистина е добра... В случая става въпрос за новия браслет с масивно централно звено и масивна закопчалка, изработена от цял стоманен къс (а не от огъната ламарина, както е при повечето марки) – единствено, което й липсва (но само според мен) е GlideLock закопчалката на Sub, но пък тук е сложен OysterLock с т.н. EasyLink който позволява микрорегулиране с допълнителните 5 мм - 22мм при лъговете.
• Модел: Rolex Explorer II 226570
• Механизъм: Автоматичен, Calibre 3285
• Функции: Време, дата, второ часово време
• Каса: Стомана 904 L
• Големина: 42 мм без коронка, 12,4 мм височина.
• Коронка: TwinLock 7 мм
• Верига: Oyster, 22 мм при лъговете, закопчаване Oysterlock
• Тегло: 157 гр
Предлаганият часовник е чисто нов, предлага се в пълен комплект с всички кутии, документи, гаранционната карта е датирана 2023г. т.е. се намира в пълна производствена гаранция до 2028г.
Бартерите са възможни.
Ако този часовник не отговаря на изискванията Ви, моля прегледайте и останалите ни обяви за луксозни часовници.
ID: 148271807
Контакт с продавача
xxx xxx xxx
Добавена 13 юни 2026 г.
Rolex Explorer II 42mm 226570 „Polar”
20534.26 лв. / 10499 €
Потребител
Локация