• Бизнес

• Доставката се поема от: лично предаване, купувача

• Състояние: използвано

Описание

Автографи от звездите победили Ливерпул  ЦСКА „Септемврийско знаме“:В1Георги ВелиновДЗ2 Красимир БезинскиЦЗ3 Динко ДимитровЦЗ4 Методи ТомановЛЗ5 Георги Димитров „Джеки“П6 Георги Илиев „Майкъла“П7 Цветан ЙончевП11Радослав ЗдравковП10Пламен МарковН8 Стойчо МладеновН9 Спас ДжевизовСмени:П? Никола ВелковН?Ружди КеримовТреньор: Аспарух НикодимовРеванш, София 17 март 1982 г.Редактиране

Реваншът е на националният стадион „Васил Левски“ в София, напълнен докрай от близо 70 000 зрители. В началото на срещата инициативата е на страната на Ливърпул които изпускат чисто положение спасено от Георги Велинов. С течение на мача силите се изравняват. Първото полувреме завърши 0:0. Почти отчаяли се от резултата и неуспеха футболистите на ЦСКА се хвърлят в атака. В 77-ата минута вратарят на Ливърпул Браян Гробелар излиза неразчетено при едно центриране и Стойчо Младенов с глава вкарва на опразнената врата. Редовното време завършва при този резултат. По правилник трябва да се играят 2 продължения по 15 минути. В 100-тната минута Уилън се разминава с автогол, а в следващата атака след центриране на Никола Велков Стойчо Младенов с воле вкарва топката във вратата. Ливърпул започват да атакуват настървено но Марк Лауренсън е изгонен с червен картон, Велинов успява да спаси всички положения пред вратата му. Мача завършва при резултат 2:0 за ЦСКА, а зрителите на стадиона избухват в овации и възгласи. Заради победата футболистите на армейците са повишени в чин и им е предоставена парична награда от 130 лева.